І Н Ф О Р М А Ц І Я

про підсумки роботи зі зверненнями громадян та організації особистого прийому у виконавчому комітеті Кролевецької міської ради за 2015 рік

За 2015 рік до виконавчого комітету Кролевецької міської ради надійшло 575 звернень громадян. За аналогічний період 2014 року отримано 424 звернень. Спостерігається тенденція до збільшення кількості звернень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в зв'язку зі збільшенням у 2015 році звернень громадян з питань зміни самостійних поштових адрес, яких надійшло 254, в порівнянні з минулим роком  звернень з таких питань було 108.

Також актуальними залишаються питання з яким громадяни найчастіше звертаються до виконавчого комітету Кролевецької міської ради, це питання аграрної політики і земельних відносин. Таких звернень надійшло 167, в минулому році – 108. Звернення стосуються приватизації земельних ділянок, надання дозволів на передачу земельних ділянок в оренду, виготовлення документації із землеустрою, уточнення площ земельних ділянок та вирішення земельних спорів.

Крім цього, болючими залишаються комунальні питання, яких у 2015 році надійшло 62. Це питання, які пов'язані з благоустроєм міста, освітленням, проведенням ремонту доріг, колодязів, покрівель у багатоповерхових будинках, озеленення та інші. Вирішення таких питань потребує значних фінансових можливостей, тому найчастіше заяви виносяться на розгляд постійних комісій та тримаються на контролі до їх вирішення.

З питань соціального захисту населення у 2015 році звернулося 29 осіб. За результатами розгляду виплачено допомоги на лікування на суму 1920,00 гривень, на поховання громадян – 3320,00 гривень. Для виплати матеріальної допомоги громадянам, мешканцям міста Кролевець, які призвані на військову службу по мобілізації з міського бюджету направлені кошти у сумі 70 000,00 гривень, дітям-інвалідам видано матеріальної допомоги на суму 12 600,00 гривень.

З житлових питань звернулося 43 особи, з питання звільнення від сплати батьківської плати за перебування дитини в дошкільному навчальному закладі – 19 осіб.

На виконання Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України № 109/2008 від 07 лютого 2008 року "Про першочергові заходи щодо реалізації та гарантування  конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" проводяться особисті прийоми громадян міським головою, заступниками міського голови безпосередньо у Кролевецькій міській раді. Розпорядженням міського голови затверджено графік та порядок проведення особистого прийому громадян на 2016 рік, який оприлюднений на офіційному веб-сайті.

Міським головою, заступниками міського голови у 2015 році було прийнято особисто та надано консультації 12 громадянам.

Приділяється особлива увага та посилюється контроль за зверненнями, які надійшли від центральних органів виконавчої влади. За 2015  рік таких звернень надійшло 20 звернень.

В цілому, за 2015 рік вирішено позитивно 467 звернень, що становить 82 %, це на 8 % більше в порівнянні з минулим 2014 роком (317).

Виконавчим комітетом Кролевецької міської ради систематично аналізуються та узагальнюються дані про звернення громадян, вживаються заходи щодо виявлення та усунення причин, що викликають скарги громадян. Особлива увага приділяється зверненням, які надійшли від інвалідів, ветеранів праці, одиноких престарілих, багатодітних сімей, та інших громадян, які потребуються соціального захисту та підтримки. Таких звернень у 2015 році отримано 27.

Працівники виконавчого комітету Кролевецької міської ради попереджені про персональну відповідальність за розглядом звернень громадян, а також виникненню підстав для обґрунтованих повторних і колективних звернень.

При розгляді заяви чи скарги громадянину надається консультація, пояснюються шляхи вирішення питання, в разі необхідності до перевірки викладених у зверненні фактів, з метою виявлення обставин, які можуть викликати повторне звернення залучаються самі ж заявники, депутати Кролевецької міської ради та інші керівники чи спеціалісти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За неналежне виконання службових обов'язків щодо розгляду звернень громадян у 2015 році не було притягнуто до адміністративної відповідальності нікого з  посадових осіб апарату виконавчого комітету.

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" виконавчим комітетом Кролевецької міської ради від фізичних та юридичних осіб отримано, опрацьовано та підготовлено відповіді на 13 запитів щодо  отримання публічної інформації. За результатами розгляду ці запити було задоволено.

Стан роботи зі зверненнями громадян аналізується. Щоквартально готується звіт за результатами роботи зі зверненнями громадян подається до Кролевецької районної ради та Кролевецької районної державної адміністрації.

Виконавчим комітетом Кролевецької міської ради  постійно здійснюється контроль за дотриманням законодавства щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення, всебічного кваліфікованого, об’єктивного і своєчасного розгляду звернень з метою оперативного вирішення порушених у них питань.

Начальник загального відділу

апарату виконавчого комітету                                                              Ю.І. Харитонова