Стрічка новин

ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ – ЖИТТЄВА НЕОБХІДНІСТЬ

Комунальне підприємство "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора" планує підвищити тариф для власників, наймачів квартир (житлових приміщень у гуртожитках) багатоквартирних житлових будинків, орендарів і власників нежитлових приміщень у житлових будинках комунальної власності. Для цього доводимо до відома споживачів інформацію по кожному житловому будинку про економічно обґрунтований плановий тариф на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а саме: перелік послуг, структуру і зміну цін тарифів (додатки №1-4) та обґрунтування необхідності підвищення тарифів.

Діючий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій був встановлений 17.06.2015 і на даний час є збитковим. Збиток підприємства по обслуговуванню житла за січень-березень 2017 року складає 105,9 тис. грн., відсоток відшкодування діючим тарифом собівартості за січень-березень 2017 року – 77,5%. При тому, що підприємство перейшло на 7-годинний робочий день та скоротило штат. Необхідність збільшення тарифу обумовлена зростанням цін і тарифів на матеріальні та паливно-енергетичні ресурси, збільшення законодавчо-встановленого розміру мінімальної заробітної плати та нарахувань на заробітну плату. Так вартість електроенергії зросла з 0,63 грн. за 1 кВт.год до 1,68 грн. за 1 кВт.год. (267%), бензину з 18,90 грн. за 1 л. до 23,45 грн. за 1 л. (124%), мінімальна заробітна плата з 1218 грн. до 3200 грн. (263%). Значно збільшилась вартість будівельних матеріалів, запасних частин для техніки і т.п.

Збільшення тарифу не вплине на 70% сімей, які мешкають у багатоквартирних житлових будинках і оформили субсидії або мають пільги, а решта споживачів будуть мати фінансове підґрунтя для оформлення субсидії. Якщо запропонований економічно обґрунтований плановий тариф не влаштовує споживачів або не влаштовує обслуговування ЖЕК, то відповідно до чинного законодавства України співвласники можуть самі утримувати свої багатоквартирні будинки.

Комунальне підприємство "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора" в термін до 27 травня 2017 року чекає зауваження і пропозиції стосовно тарифу у письмовому вигляді за адресою: м. Кролевець, вул. Поштова, 9.

Додаток 1: Зведений розрахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій комунального підприємства "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора" за місяць за 1 квадратний метр загальної площі квартири для власників, наймачів квартир (житлових приміщень у гуртожитках) по кожному будинку

Додаток 2: Зведений розрахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій комунального підприємства "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора" для невпорядкованих будинків за місяць за 1 квадратний метр загальної площі квартири для власників, наймачів квартир по кожному будинку

Додаток 3: Зведений розрахунок тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій комунального підприємства "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора" за місяць за 1 квадратний метр загальної площі нежитлового приміщення для орендарів і власників нежитлових приміщень в житлових будинках комунальної власності та інших споживачів по кожному будинку

Додаток 4: Періодичність надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій комунальним підприємством "Кролевецька житлово-експлуатаційна контора"