Стрічка новин

Про дотримання вимог трудового законодавства

 В цьому році до переліку органів, уповноважених здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, накладення штрафів за його порушення, додано виконавчі органи об'єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, що відповідальність юридичних та фізичних осіб – підприємців за порушення законодавства про працю встановлює стаття 265 Кодексу законів про працю України.

Штрафи, встановлені, зокрема, за неоформлення найманих працівників, оформлення на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи повний робочий час, виплату зарплат "у конвертах", у 2017 році становлять 96000 гривень (30 мінімальних заробітних плат), а за недопущення до проведення перевірки з цих питань роботодавця оштрафують аж на 320000 гривень (100 мінімальних заробітних плат)!

Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі потягне за собою штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2017 році – 9600 грн.).

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці коштуватиме роботодавцеві у 2017 році 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Кодекс законів про працю України містить більше сотні трудових гарантій та пільг працівникам, і за їх порушення законодавець передбачив немалі штрафи. Тому, звертаємо увагу суб'єктів господарювання на необхідність дотримання вимог трудового законодавства з метою уникнення ймовірних порушень.